Nu ik geen kookboeken meer bij me heb om leuke recepten uit te halen, mag ik graag mijn inspiratie halen bij andere blogs. Ik doe dat vooral via Pinterest, waar ik de leuke recepten kan opslaan. Blogs die ik daar tegenkom en erg leuk vindt volg ik dan weer op Bloglovin’ en zo heb ik bijna dagelijks wel even rondje inspiratie. Soms ga ik er even iets te snel doorheen en zie ik een leuk recept, maar vergeet ik het op te slaan. Zo ook met dit recept voor citroen of limoen crème…
Het recept fascineerde me vanaf het begin. Room met suiker en citroensap en dat maakt een toetje? Zonder opgeklopte slagroom, geen gelatine? Dat moest ik uitproberen! Maar ja… nergens meer die ‘pin’ te vinden hè. Het enige wat ik nog had onthouden, was dat het gewicht aan suiker en citroensap ongeveer gelijk was en dat dat gewicht ongeveer 20% van de room was. Dus zelf aan de slag gegaan en tadaaa…. er ontstaat inderdaad een creme achtig toetje! En lekker dat het is!
Serveertip: Doe er wat vers fruit en krokant koekje bij en je hebt een volwaardig dessert voor een feestje
De crème heeft ongeveer de dikte van yoghurt en omdat we hier in Ecuador zoveel limoen hebben, heb ik het met limoensap gemaakt. Voor een extra kick kun je ook nog wat rasp van de limoen er in doen.
Recept: Limoen creme
Ingrediënten
200 ml room
40 gr suiker
35 ml limoensap*
Bereidingswijze
- Doe de room met de suiker in een kleine pan en breng dit langzaam aan de kook. Laat de suiker oplossen en laat het even koken. (ca 2-3 min)
- Haal de pan van het vuur en roer het limoensap erdoor.
- Laat even iets afkoelen en giet de limoen creme dan in kleine eenpersoons schaaltjes. Zet deze minimaal 2 uren in de koelkast om op te stijven. Ik maak ze meestal een dag van te voren.
* Omdat de limoenen behoorlijk zuur zijn, heb ik er iets minder limoensap door gedaan dan de 40ml. Wellicht dat iets meer sap voor een iets stevigere creme zorgt.


Ingrediënten
- 200 ml room
- 40 gr suiker
- 35 ml limoensap *
Bereidingswijze
- Doe de room met de suiker in een kleine pan en breng dit langzaam aan de kook. Laat de suiker oplossen en laat het even koken. (ca 2-3 min)
- Haal de pan van het vuur en roer het limoensap erdoor.
- Laat even iets afkoelen en giet de limoen creme dan in kleine eenpersoons schaaltjes. Zet deze minimaal 2 uren in de koelkast om op te stijven. Ik maak ze meestal een dag van te voren.
Oh dat ziet er werkelijk zaaaalig uit Tessa. Beyond zalig zelfs.
Wij hadden vroeger een recept uit de crisistijd met citroensap, suiker en water en allerhande bindmiddelen en wat ei of zo. Daar doet dit me kwa smaakrichting aan denken. Maar de eenvoud is prachtig. Ik ga het snel proberen!
Overigens, wat ik helaas helaas ook herken is die infobesitas, al zo treffend beschreven door Koot en Bie. Ik heb het ergens gelezen, nee het was een mailtje, nee toch in de krant. Etc. Nu is het meestal een blog in mijn blogreader geweest maar welke, maar welke??
oh ja Sophie, Van Kooten en de Bie… heerlijk!
Lijkt mij heel lekker.
Dit durf ik wel eens proberen.
Welke room moet je hiervoor gebruiken?
Er zijn zoveel verschillende.
met room bedoel ik slagroom (niet opgeklopt)