5 uit 1 beoordeling

Pavlova met limecurd, kiwi en aardbei {Daring Kitchen augustus 2016}

1 uur 45 minuten

Uitdagend

Er is voor de Daring Kitchen deze maand weer een bakopdracht dus… ik ben weer van de partij. Het zet me toch altijd weer aan om nieuwe dingen te proberen of eindelijk dat te maken wat al langer op mijn to-bake lijst staat. Het is wonderlijk dat ik soms zo’n stok achter de deur moet hebben, maar goed, het werkt voor mij. Deze maand bakte ik dus eindelijk een Pavlova! Een Pavlova met limecurd, kiwi en aardbei.

Deze keer is Marcellina van Marcellina in Cucina de host en ze stelde voor om een Pavlova te maken. Pavlova is een heerlijk dessert op basis van meringue. De Pavlova is genoemd naar de russische ballerina Anna Pavlova. Zoals zo vaak met het geven van een naam aan een gerecht wat nogal populair wordt, is er strijd over wie het nu eigenlijk bedacht en voor het eerst gemaakt heeft. Het ene verhaal vertelt dat het gemaakt is tijdens Anna Pavlova’s tour door Australie en Nieuw Zeeland, het andere zegt dat uit onderzoek blijkt dat het gebaseerd is op een Duits gerecht, gemaakt in Amerika. Feit is wel dat Pavlovas erg populair zijn in Australie en Nieuw Zeeland, met name op (nationale) feestdagen.

Een pavlova heeft als basis een meringue, die langzaam gebakken wordt in de oven op een lage temperatuur. De pavlova hoort traditioneel krokant aan de buitenkant te zijn en zacht, marshmallow-achtig, van binnen. Daarmee verschilt het van de normale meringue die ook van binnen droog en krokant gebakken is. Pavlova’s worden meestal geserveerd met slagroom en vers fruit, maar ondertussen zijn er al legio varianten te vinden. En dat maakt het ook zo leuk om pavlova’s te maken, want je kunt er alle kanten mee uit. Wat cacao door de meringue en je hebt een chocolade pavlova, maar ook instant koffie, gehakte noten of zelfs specerijen kunnen prachtige varianten opleveren. De decoratie idem dito…

Ik hou met het bakken regelmatig eiwitten over en nu ik de pavlova eenmaal gemaakt hebt, weet ik wat ik er voortaan mee ga doen! Meestal nam ik me niet de moeite om ze te bewaren (je kunt ze prima invriezen) en gaf ik ze aan de katten, die zijn er nl dol op. Maar met twee eiwitten maak je al een dessert voor 4 personen en met wat slagroom en spullen die ik nog in de koelkast over heb van ander gemaakt gebak is een pavlova al snel gemaakt. Sorry Tom en Feliz…

Deze pavlova met limecurd, kiwi en aardbei is zo ook ontstaan. Ik had nog eiwit over van de passievruchtentaart en in de koelkast stond nog een half potje limecurd. Daarnaast had ik nog een paar aardbeien en twee kiwi’s liggen en wat restjes kokos en witte chocoladedecoratie. Slagroom heb ik altijd wel in huis.

Ik bak de pavlova als laatste van de bakdag. De oven is dan al op temperatuur en terwijl ik aan het opruimen en afwassen ben, bakt de pavlova langzaam gaar. De restjes fruit, slagroom en al het andere wat ik over heb kan er mooi op en zo kom ik dus mooi van de restjes af! Het leuke is dat je dus met de restjes een top dessert kunt maken!

We hebben hiervan gesmuld! Met name het friszure van de limecurd doet wonderen met de toch wel zoete meringue. Volgende keer ga ik proberen wat creatiever te zijn en wat meer met andere smaken aan de slag te gaan. Toch is deze redelijke klassieke variant denk ik wel een blijvertje.

Marcellina, bedankt voor het aanzetten om de overgebleven eiwitten te gebruiken voor pavlova. De katten zijn echter iets minder blij met je idee ;-).

Recept: Pavlova met limecurd, kiwi en aardbei

Voor de pavlova
2 eiwitten
1/8 tl cream of tartar, citroensap of azijn
112 gr fijne kristalsuiker
1 el maizena
1/2 tl vanille
1/2 tl azijn

Voor de vulling
– ca 250 ml limecurd
– ca 250 ml slagroom, opgeklopt en licht gezoet
– 2 kiwi’s, in halve plakjes
– handvol aardbeien, in stukjes of plakjes
– 2 el geraspte kokos
– evt chocolade ter decoratie

Bereidingswijze

  • Verwarm de oven voor op 135C en bekleed een bakplaat met bakpapier
  • Klop de eiwitten schuimig, voeg dan de 1/8 tl citroensap toe en klop de eiwitten dan totdat je zachte pieken hebt
  • Voeg dan, al kloppend, de suiker eetlepel voor eetlepel toe en klop net zolang totdat je een mooie glanzende eiwitmeringue hebt en de suiker volledig is opgelost.
  • Vouw dan met een spatel de maïzena erdoor en de vanille en het azijn.
  • Verdeel de meringue in de gewenste vorm op de bakplaat. Je kunt voor een ronde, vierkant, rechthoek of zelfs eenpersoons meringues kiezen. Ik maakte deze keer een ronde. Maak het midden wat hol zodat je daar later de vulling wat gemakkelijker in kunt doen.
  • Bak/droog de pavlova in ongeveer 1 tot 1,5 uur in de oven totdat hij mooi droog en krokant aan de buitenkant is maar nog steeds wat marshmallow achtig in het midden.
  • Laat volledig afkoelenVullen
  • Verdeel eerst een laagje limecurd over de pavlova, dan de slagroom.
  • Decoreer met de kiwi en de aardbei en strooi er dan de kokos over. Indien je nog wat chocolade-decoratie hebt, dan maak je het daarmee helemaal af.
  • Serveer direct.
pavlova met limecurd, kiwi en aardbei, daringbakers, patesserie
5 uit 1 beoordeling

Pavlova met limecurd, kiwi en aardbei

Porties4
Voorbereidingstijd 15 minuten
Bereidingstijd 1 uur 30 minuten
Totale tijd 1 uur 45 minuten
Bewaar Printen

Ingrediënten

Voor de pavlova

  • 2 eiwitten
  • 1/8 tl cream of tartar citroensap of azijn
  • 112 gr fijne kristalsuiker
  • 1 el maizena
  • 1/2 tl vanille
  • 1/2 tl azijn

Voor de vulling

  • – ca 250 ml limecurd
  • – ca 250 ml slagroom opgeklopt en licht gezoet
  • – 2 kiwi’s in halve plakjes
  • – handvol aardbeien in stukjes of plakjes
  • – 2 el geraspte kokos
  • – evt chocolade ter decoratie

Instructies

  1. Verwarm de oven voor op 135C en bekleed een bakplaat met bakpapier
  2. Klop de eiwitten schuimig, voeg dan de 1/8 tl citroensap toe en klop de eiwitten dan totdat je zachte pieken hebt
  3. Voeg dan, al kloppend, de suiker eetlepel voor eetlepel toe en klop net zolang totdat je een mooie glanzende eiwitmeringue hebt en de suiker volledig is opgelost.
  4. Vouw dan met een spatel de maïzena erdoor en de vanille en het azijn.
  5. Verdeel de meringue in de gewenste vorm op de bakplaat. Je kunt voor een ronde, vierkant, rechthoek of zelfs eenpersoons meringues kiezen. Ik maakte deze keer een ronde. Maak het midden wat hol zodat je daar later de vulling wat gemakkelijker in kunt doen.
  6. Bak/droog de pavlova in ongeveer 1 tot 1,5 uur in de oven totdat hij mooi droog en krokant aan de buitenkant is maar nog steeds wat marshmallow achtig in het midden.
  7. Laat volledig afkoelen

Vullen

  1. Verdeel eerst een laagje limecurd over de pavlova, dan de slagroom.
  2. Decoreer met de kiwi en de aardbei en strooi er dan de kokos over. Indien je nog wat chocolade-decoratie hebt, dan maak je het daarmee helemaal af.
  3. Serveer direct.
Allergenen
glutenvrij
notenvrij
pindavrij

1 Reactie op dit recept

5 from 1 vote (1 rating without comment)

Plaats een reactie

Rating recept




Tessa met macarons taart

Wie is de bakker achter PaTESSerie?

Dat ben ik, Tessa!

Ik groeide op in het mooie Friesland en zodra ik kon schrijven schreef ik al recepten op in een schriftje. In 2008 besloot ik mijn leven radicaal te veranderen. Ik zegde mijn carrière in de financiële wereld gedag, ging twee jaar op wereldreis en begon toen al met bloggen, maar dan over mijn reisavonturen. Tijdens de reis begon mijn passie voor patisserie weer op te borrelen en eenmaal weer thuis besloot ik om die passie meer te gaan volgen.

Over mij