Chocolade, ik begin er steeds vaker weer mee te werken. Naast de chocoladeflikken van laatst heb ik nu nog een heel eenvoudig chocoladerecept voor je. Pindarotsjes. Of eigenlijk notenrotsjes, want ik gebruik vaak een mengsel van noten en pinda’s.
Iets wat mij opvalt bij de meeste recepten op internet over pindarotsjes is dat de chocolade gewoon gesmolten wordt, pinda’s erdoor en klaar zijn je pindarotsjes. Was het maar zo eenvoudig! Ja, zo kan het natuurlijk wel, maar dan moet je ze in de koelkast bewaren en smelt de chocolade tussen je vingers…. Niet doen!
Varieer eens in je notenmix. Voeg bijvoorbeeld gedroogd fruit of gepofte mais, popcorn of cornflakes toe.
Tempereren. Echt! Ik weet het, het kan een lastig klusjes zijn, maar je pindarotsjes worden echt veel mooier. Geen doffe chocolade notenhoopjes, maar mooie stevige notenchocolaatjes die niet in je hand smelten. Ik heb hier uitgelegd hoe je chocolade tempereert, er zit vast een methode tussen die je handig vind.
Ik maak mijn notenrotsjes en chocoladeflikken altijd van chocolade die overblijft na het maken van bonbons. Er zit altijd nog wel een beetje in de kom. Wegdoen is zonde, ook omdat ik graag de wat duurdere maar betere chocolade gebruik. Dus notenmelange erdoor!
Recept: Noten- of pindarotsjes
Ingrediënten
ca 200 gr chocolade
ca 150 gr gemende noten en pinda’s
Bereidingswijze
- Rooster de noten in de oven (175) of in een pan zodat ze mooi goudbruin zijn, laat afkoelen en hak de grotere wat kleiner (ter grootte van een pinda)
- Leg een stuk bakpapier op je werkblad
- Smelt de chocolade au-bain-marie en tempereer de chocolade op je favoriete manier
- Roer de pinda’s en noten erdoor heen. Schep goed door elkaar zodat alle noten bedekt zijn met wat chocolade.
- Vorm met twee lepels hoopjes chocolade-noten mengsels op het bakpapier en laat de noten- of pindarotsjes hard worden op je werkblad.
- Bewaar in een afgesloten bak


Ingrediënten
- ca 200 gr chocolade
- ca 150 gr gemende noten en pinda’s
Bereidingswijze
- Rooster de noten in de oven (175) of in een pan zodat ze mooi goudbruin zijn, laat afkoelen en hak de grotere wat kleiner (ter grootte van een pinda)
- Leg een stuk bakpapier op je werkblad
- Smelt de chocolade au-bain-marie en tempereer de chocolade op je favoriete manier
- Roer de pinda’s en noten erdoor heen. Schep goed door elkaar zodat alle noten bedekt zijn met wat chocolade.
- Vorm met twee lepels hoopjes chocolade-noten mengsels op het bakpapier en laat de noten- of pindarotsjes hard worden op je werkblad.
- Bewaar in een afgesloten bak
Dit lijkt me leuk om ook eens samen met kinderen te doen. Het resultaat ziet er mooi uit vind ik.
Dank je! Het kan ook zeker met kinderen. Leuk om er dan nog wat variaties mee te maken met gedroogd fruit en/of gepofte rijst/cornflakes
Dat ziet er lekker uit. Leuk voor het verjaardagsfeest van mijn man binnenkort.
Ja, deze zijn altijd een succes op feestjes!
Neeeee wat doe je me aan. Ik hou van pindarotsjes, maar er moeten kilo’s af, niet bij!! Haha
Reserveren voor feestdagen 😉
Oei, weer wat bijgeleerd. Ik maak de pindarotsjes ook gewoon door de noten in gesmolten chocolade te gooien.
Ja zo doen heel veel het. Voordeel van deze manier is dat ze ook buiten de koelkast prima te bewaren zijn, ook niet smelten in je hand en wat krokanter zijn.
O wauw ze zien er geweldig lekker uit! Helaas mag ik ze niet door mijn allergie. Stom he?!
Oh notenallergie is vervelend! Mag je wel gepofte rijst en/of cornflakes? Die zijn nl ook heel erg lekker ipv noten!
Wauw, het water loopt me in de mond. Super idee om gemengde noten te gebruiken. Ik had trouwens nog nooit van het tempereren van chocolade gehoord, dus ga dat artikel nu ook bekijken.
Tempereren van chocolade maakt echt verschil! Er zijn verschillende manieren (staat in betreffende artikel) dus er zit vast een methode tussen die je handig vindt. Succes
Pindarotsjes zijn zo heerlijk. We namen altijd een zakje mee van de V&D wanneer we daar waren geweest. Helaas gaat dat nu niet meer.
Mmm dat ziet er lekker uit! Lijkt me ook erg eenvoudig om te maken, zeker een optie dus om eens te maken met mijn kleine neefjes en nichtjes! Niets zo leuk dan samen wat lekkers te bakken in de keuken!
Vroeger maakte we ze thuis wel voor een verjaardag. Zelf heb ik het nog nooit gedaan. Zeker iets om te onthouden dus
Ohhhh dit is lang geleden, dit maakte ik vroeger altijdf met mijn moeder! Zo lekker!
Hmmm deze ga ik echt op mijn lijstje zetten. Eén van mijn guilty pleasures. Ik vind ze zo lekker pindarotsjes en eigenlijk is het helemaal niet moeilijk om te maken.
Ooh, ziet er supergaaf uit! 🙂
Je pindarotsjes zien er erg lekker uit!
Als ik ongezouten pinda’s gebruik kan ik die dan ook beter eerst even in het oventje roosteren?
Ik heb ze al een poosje in huis met het idee er nog eens pindarotsjes van te maken, maar ik heb er nooit over gedacht om ze eerst te roosteren: ik neem aan dat ze er nog lekkerder door worden? 🙂
In het verleden heb ik de chocolade niet getempereerd en de pinda’s ook niet geroosterd, ze zagen er toen niet echt smakelijk uit, alhoewel ze dat wel waren… :p
In de 50-er jaren gebruikten we thuis altijd al Côte d’Or -puur chocolade (bracht familie uit België altijd mee :), o.a. voor de chocolademousse), maar ik heb nu ook eens pure chocolade in brokken gekocht bij de chocoladefabriek hier in de stad, geen idee welke een lekkerder resultaat zal geven.
Die chocolade komt van leverancier C. uit België …
Kan ik de pinda’s beter toch ook roosteren voordat ik aan het chocolade-klusje begin?
Hallo Mia,
roosteren zorgt er zeker voor dat ze lekkerder worden, zeker wanneer ze al een tijdje liggen. Wel eerst even af laten koelen voordat je ze door de chocolade haalt.
Wat ook heel goed smaakt, dat is dat je er , behalve pinda’s of andere noten , kleine stukjes
fudge doorheen mengt. Succes gegarandeerd !